WOODYWIN | پنجره چوبی

عکسای جالب خاتمی
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/٥/٢٠
 

اين عکسهای جالب خاتمی رو می ديدم ، دلم نيومد که بقيه اونا رو نبينن

۱.مجموعه عکسی جالب از خاتمی ( عکس دوران جوانی خاتمی - اشک خاتمی - خنده های خاتمی - تيراندازی آقای خاتمی - دختر و پسر آقای خاتمی و چندين عکس خيلی جالب ديگر ) - البته چندتا از عکسهای اين مجموعه روی سروری قرار گرفته که فيلتر شده - برای ديدن اين عکسها از فيلترشکن استفاده کنيد ==> نمونه ای برای عبور از فيلتر

۲.آلبوم های عکس بی بی سی با عنوان «هشت سال با خاتمي»

۳.خاتمی در حال ديدن عکسهای جالب خود

 ۴. يک عکس ديگر از خاتمی و دختر و پسرش


 
comment نظرات ()
 
بدرودی از جنس درود
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٥/۱٢
 

خاتمی رفت . مردی که کم نظیر بود و هست . او ویژگی ها و خصیصه هایی دارد که وجود و تجمع همه این خصیصه ها در او ، کم نظیر بودن او را سبب می شود . او سیاستمداریست که :

 تحمل نقد را دارد ؛ تحمل وجود و حضور دگراندیش را دارد ؛ به دموکراسی به «معنای واقعی» آن پایبند است ؛ به تعادل و میانه روی وفادار است و آنقدر از «افراط» گریزان است که گاهی به تفریط متهم می شود ؛ اهل «فرهنگ و علم» است و حتی در اوج فعالیتهای سیاسی اش هم از آن دو جدا نشد بلکه سیاست را با دید علمی نگریست و با زبان فرهنگی بیان داشت و «اخلاق» را به سیاست وارد کرد ؛

در دوران ریاست جمهوری اش ، خود را حاکم و مردم را رعیت ندانست و بلکه همیشه کاملا متضاد این ایده عمل کرد و همیشه مردم را عزیز داشت و خود را «واقعا» خدمتگزار مردم دانست و از آن فقط در مراسم ها و سخنرانی ها استفاده نکرد  بلکه آن را به طور کامل در عمل به کار گرفت و به دیگران هم آموزش داد .

این ها  ویژگی هایی ست  که - به خصوص در ایران - در سیاستمردان کمتر دیده میشود .

بدرودی از جنس درود

او سطح انتظارات مردم را به خوبی بالا برد و دموکراسی و چیستی جامعه مدنی را به آنان آموخت . هیچ گاه خود را از مردم دور ندانست و این ویژگی ، او را به یکی از «محبوب ترین سیاستمداران ایران» تبدیل کرد . رأی بیست میلیونی او در آن زمان و اختلاف چهارده میلیونی اش با رقیب ، تأیید کننده این ادعاست . او هنوز هم ، بعد از هشت سال ، با وجود گذشت زمان و وجود برخی گلایه ها از ناحیه مردم از او ، طبق آماری که قبل از انتخابات (2ماه پیش) از جانب وزارت کشور اعلام شد محبوب ترین سیاستمدار ایران است . او هم برای عامه مردم محبوب و مورد احترام ویژه است و هم برای فرهیختگان و دانشگاهیان .

او نه تنها در ایران ، بلکه در سطح جهان دارای احترام خاصی از جانب فرهیختگان و دانشمندان است و اصلی ترین عامل شناساندن او در سطح جهان ، ارائه نظریه مشهور او به نام «نظریه گفتگوی تمدنها » می باشد . نظریه ای که امروزه ، در این بازار شلوغ خشونت های جهانی و لشکرکشی های همراه با کشتارهای وسیع ، اهمیت آن آشکار می شود .

حالا او می رود و عصر تازه ای برای ایران در راه است . عصری که اکنون برای قضاوت در مورد آن خیلی زود و عجولانه می نماید . ولی چارچوب کلی آن را می توان متصور بود : دورانی که شباهت چندانی به دوران خاتمی و گفتمان سیاسی آن دوران نخواهد داشت .

خاتمی از صحنه سیاست ایران می رود ولی از خاطر مردم ایران نخواهد رفت . او به یادماندنی و تکرارنشدنی  می شود و شاید همین یک جمله در اثبات این ادعا کافی باشد : خاتمی « دانشمند روحانی سیاستمدار دموکرات اصلاح طلب » بود و هست .


 
comment نظرات ()
 
 
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٥/٥
 

روز مادر مبارک


 
comment نظرات ()