WOODYWIN | پنجره چوبی

عجب اخباری !؟!
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/۳۱
 

توقيف روزنامه اقبال - مگه آقای شاهرودی نگفته بود ديگه روزنامه توقيف نمی کنيم ؟؟؟ حيف شد - من که بدجوری حالم گرفته شد !

این صندلی های خالی ... - نمیدونم چی بگم !!؟!

خداوند آخر و عاقبت ايران رو ختم به خير کند ! آمين


 
comment نظرات ()
 
نوشته ای از معلم آزادی ، برابری ، عرفان
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ۱:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۳/۳٠
 

در شبی از آن ششصد شب تنهايی(فکر می کنم منظور دکتر ، ۱۸ ماه زندانی بودن او در سلول انفرادی باشد) ، خواب بودم . خواب ديدم که تالار بزرگی است بی سر و پايان ، و تمامی چهره های آشنايم جمع اند و من از انسان و زندگی و عمر و فلسفه زيستن و بودن حرف می زدم . يکی از ميان جمع برخاست و پرسيد : شما که هميشه از انسان و فلسفه ی وجود و معنی زندگی و اين مسائل حرف می زنيد ، قبلا بايد يک حقيقت اوليه و اساسی را روشن کنيد و آن موضوع اصلی ، همه اين مباحث و تمامی اين نظريات است . اصلا می توانيد بگوييد زندگی ، خود چيست ؟ آدم در خواب توانايی هايی دارد که در بيداری فاقد است . بی درنگ گفتم : يادداشت کنيد ؛ نان ، آزادی ، فرهنگ ، ايمان و دوست داشتن .

من شکست نخواهم خورد . ورزشکار شکست می خورد ، تاجر ورشکست می شود ، سياستمدار ناکام می گردد...من شکست نمی خورم . نان ! من هيچ گاه گرسنه نبوده ام . آزادی ! همين است آنچه نداريم . فرهنگ ! خدا را سپاس که غنيّم ، آن قدر که جهان را و تاريخ و جامعه را و فلسفه و علم و دين را و انسان را و ميراث انسان را و انسان های بزرگ و خوب را ، در هر کجای زمان و زمين بوده اند و هستند ، توانستم بفهمم و بشناسم ، نه زياد ، همين قدر که نادانی و بی شعوری ، چهره ام را ترحم انگيز و رقّت بار نکرده است .

ايمان ! زندگی ام مگر جز در آن گذشته است و لحظه ای را جز برای آن زيسته ام ؟ حتی ايمان هايی زلال تر و قوی تر از ايمان خويش در سرزمينم پرورده ام ، آفريده ام . بيش از ارزش و توان خويش ، در خلق ارزش های تازه و مرگ ارزش های کهنه و بد ، توانايی به خرج داده ام .

دوست داشتن ! وای چقدر دل من می تواند دوست بدارد ! باورکردنی نيست . گاه خودم می بينم و می يابم و باور نمی توانم کرد...ولی من شکست نمی خورم .

اگر تنهاترين تنهايان شوم ، باز خدا هست ، او جانشين همه نداشتن هاست . نفرين ها و آفرين ها بی ثمر است . اگر تمامی خلق ، گرگ های هار شوند و از آسمان ، هول و کينه بر سرم ببارد ، تو مهربان جاودان آسيب ناپذير من هستی . ای پناهگاه ابدی ! تو می توانی جانشين همه بی پناهان شوی .


 
comment نظرات ()
 
يادی از استاد دکتر شريعتی
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۳/۳٠
 

امروز سالروز درگذشت معلم روشنفکر و فرهيخته تاريخ ايران بود . معلمی که هميشه از سوی مسئولان کشورش مورد کم مهری بوده و می باشد و همواره از جانب جامعه جوان و دانشگاهی و انديشمند مورد حمايت و علاقه فراوان بوده و هست .

روحش شاد و راهش پر رهرو : آزادی ، عرفان ، برابری

دکتر علی شريعتی ، انديشمندی که ايران امثال او را کم به خود ديده است . او که هم در زمان سلطنت پهلوی خار چشم حاکمان بود و هم در آينده مورد کم لطفی . او که مقبره اش بعد از ۲۸ سال (با وجود اصرار و پی گيری خانواده و علاقه مندانش) همچنان در غربت است و حرکتی از جانب مسئولان در اين خصوص انجام نمی شود . جالب آنکه مدتی است که گفته می شود دولت سوريه قصد دارد آرامگاه او که در جوار صحن حضرت زينب (س) است را به منظور احداث خيابانی تخريب کند!

ويژه نامه سالروز درگذشت دکتر در سايت پسرش (احسان شريعتی)

شريعتی نياز اين روزها - يادداشتی از محمدعلی ابطحی


 
comment نظرات ()
 
اصلاحات ادامه داره
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٢٩
 

ميگن شکست خورديم ؛ ولی ... بعدا مفصل درباره انتخابات ميگم ؛ ولی حالا نه ؛ تا بعد ...

معين: در مرحله دوم انتخابات شركت نكرده و از كسي هم حمايت نمي‌كنم


 
comment نظرات ()
 
دوباره می سازمت وطن
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ۳:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٢٦
 

دوباره می سازمت وطنخاتمی : معین باید بیاید

ایران برای همه ایرانیانخاتمی : معین باید بیاید


 
comment نظرات ()
 
خطاب به تو ، دوست مردد من !
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٥:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٢٥
 

مي‌خواهم براي تو، تو دوست مردد من، همين شنبه‌اي را كه مي‌آيد، به يادآورم، شنبه‌اي از پس يك جمعه خاموش، جمعه‌اي كه تو در خانه مانده‌اي و ديگراني كه دوستت نمي‌دارند و تو را به رسميت نمي‌شناسند، اين درخانه ماندن تو را به پايكوبي نشسته‌اند.
شنبه‌اي كه فرداي بيست و هفتم خرداد است. روزي از روزهاي خرداد كه در تاريخ ديگر آن را حماسه نمي‌خوانند. روزي كه تو در خانه مانده‌اي و آن روز، در تقويم، سرآغاز بازگشت مجدد و تاريخي مردم ما خواهد بود.
دوست مردد من، هيچ افتخاري ندارد سبب‌ساز بازگشت دوباره به عصر سنگواره‌هايي شدن كه مردم ما بارها آنان را تجربه كرده‌اند و نيك مي‌دانيم و مي‌دانيد...
هيچ افتخاري ندارد پيشينه‌اي آينده سوز براي آيندگان بودن بازهم دوست دارم، فرداي بيست و هفتم خرداد را به يادت آورم.
دوست نداري پيچ راديو را بازكني و از دهان آن، مرگ تمام آرزوهايت را بشنوي. آرزوهايي كه تو، خود تو، بيش از همه در مرگ آن مقصري.
روز شنبه، تو اگر جمعه را در خانه مانده باشي، مارش پيروزي كساني را مي‌شنوي كه پيروزي‌شان به خاك افتادن همه اميدهاي يك نسل است، نسلي كه مي‌توان فرداي بيست و هفتم خرداد آن را يك نسل تباه شده ناميد.
فرداي بيست و هفتم خرداد در قهقهه‌هاي مستانه پيروزاني كه تو ونسل تو را به خاك افكنده‌اند، چه احساسي خواهي داشت؟
شرم نخواهي كرد. نه از خود و هم نسلانت، از تاريخ. تاريخي كه هزار سال ديگر تو را به پاي ميز محاكمه خواهد كشاند. «شرم» حس خوبي نيست، دوست مردد من!، پس بيا، اين بار تاريخ را تمام كنيم.

خلاصه ای از «خطاب به تو، دوست مردد من!» نوشته امير سيدين


 
comment نظرات ()
 
در انتخابات شرکت می کنی ؟
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٢٥
 

دوست عزيز ! نمی دونم تو انتخابات شرکت می کنی يا نه ؛ ولی من اعتقاد دارم رای من و تو موثره . می تونيم از موضع اعتراض و يا هر دليل ديگه يی در انتخابات شرکت نکنيم . اما لحظه ای بينديش که چه کسانی از عدم حضور من و تو شادمان ميشن !؟! قهر ما با صندوق ها تو انتخابات دوره دوم شوراها و مجلس هفتم به سود چه کسانی تموم شد ؟؟؟ انتخابات کابوس کسانی است که در صدد حذف جمهوريت نظامند . عقل حکم می کند که از هر روزنه ای برای گرفتن قسمتی از حق خود وارد صحنه انتخابات شويم . حضور معين و اصلاح طلبان پيشرو در حاکميت ، اصلاحات و مشروطه خواهی را يک گام ديگر جلو خواهد برد . نگيم اصلاحات تو اين ۸سال چیکار کرد ؟ يا خاتمی چيکار کرده ؟ به نظر شما آيا فضای جامعه کنونی همون فضای قبل از دوم خرداد ۷۶ است ؟ ما راهی جز ادامه اصلاحات نداريم . ايران آزاد و آباد نه با انقلابی ديگر بدست مياد نه با حضور سرباز بيگانه ! تغييرات بايد از درون نظام شکل بگيرد توسط کسانی که از جنس "خودمون" هستن نه از جنس "اقتدارگرايان" ! باور کنيد دکتر معين از جنس کانديداهای ديگه نيست . از جنس "خودی" های نظام نيست و برای اقتدارگرايان ، "غيرخودی" حساب ميشه و شرکت نکردن ما موجب سرور "خودی های اقتدارگرايان" ميشه . معين صدای بخش خاموش و رانده شده ملت است ؛ اين صدا را تقويت کنيم .

دکتر ابراهيم يزدی به يه نماد برای مردم ايران (حداقل برای نخبگان و روشنفکران) در مبارزه با بخشهای مستبد نظام تبديل شده و جالبه که حتی دکتر يزدی هم به اين نتيجه رسيده از معين و دولت اصلاحات حمايت کنه . کلاً ملی مذهبی ها و نهضت آزادی دکتر معين رو حمايت می کنن . حتما ميدونيد که ملی مذهبی ها دوستان-شاگردان و همفکرانِ متفکران و انديشمندانی همچون دکتر شريعتی ، دکتر سحابی ، دکتر مصدق ، مهندس بازرگان و آيت الله طالقانی هستند . که از اعضای اونها ميشه به دکتر يزدی ، مهندس سحابی (از سخنرانان کنفرانس برلين و از زندانيان آن ماجرا) ، همسر و فرزندان دکتر شريعتی ، يوسفی اشکوری(از سخنرانان کنفرانس برلين و از زندانيان آن ماجرا و از شاگردان مريد و مريد دکتر شريعتی و موسس بنياد شريعتی) ، عليرضا رجايی و اکبر گنجی اشاره کرد .


 
comment نظرات ()
 
اين راهش نيست ...
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٢۳
 

  مصطفي معين با ابراز تأسف‌ از مورد ضرب و شتم واقع شدن برخي از حاميانش (بهزاد نبوي در قم، عليرضا رجايي در همدان، مصطفي تاج زاده در ايذه، ابراهيم يزدي در اهواز و شخص او در سقز، برازجان و جهرم) گفت: هشدار مي‌دهم به حاكميت كه اين‌ها راه دفاع از دموكراسي و نظام اسلامي نيست و اين فقط يك هشدار است.

پوسترهای تبلیغاتی دکتر معین  رو از اينجا ببينيد و دانلود کنيد .

همايش ملی حاميان معين  ***  مصاحبه حجاريان و معين(متن کامل)(فايل صوتی)

سخنراني رضا خاتمي در كنگره حاميان (خيلی جالبه ، حتما گوش بديد)

کليپ دوباره می سازمت وطن


 
comment نظرات ()
 
اتحاد
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/۱٦
 

حاميان معين ، متحد شويد

     در وبلاگ الپر

-----------------------------------------------------------

پوستر های تبليغاتی دکتر معين :    ۱ و ۲ و ۳


 
comment نظرات ()
 
اولين گام هواداران معين
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/۱٢
 

دلايل رای دادن به معين : حتما بخونيد ، منطقی اند .

مراسم پاسداشت آزادی با حضور حدود ۱۵۰۰ نفر از هواداران دکتر معين در ميدان آزادی برگزار شد . گزارش شرق رو در اين باره بخونيد . برای دست يافتن به اطلاعات بشتر درباره اين مراسم ، اينجا رو ببينيد .

پاسداشت آزادی

نسل سومیهای یاور معین (نسیم)


 
comment نظرات ()
 
پاسداشت آزادی
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٩
 

 برنامه «پاسداشت آزادي»، زنجيره‌اي انساني از جوانان حامي دكتر معين است كه به دور ميدان آزادي حلقه مي‌زنند تا به طور نمادين از «آزادي» پاسداري كنند. زمان برنامه: سه شنبه دهم ، ساعت چهار و نيم، ميدان آزادي. اگر بناي شركت داريد، قبلش با ستاد نسيم تماس بگيريد .


 
comment نظرات ()
 
واقع بين باشيم
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٥:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٩
 

در پاسخ به اونايی که ميگن رأی نميديم ، دو کلام حرف حساب دارم :

۱. اگر ما (ما مردم ، ما جوونا) رييس جمهور رو انتخاب نکنيم ، رييس جمهور رو انتخاب ميکنن .

۲. توی انتخابات شوراها و مجلس شرکت نکرديم ، الان چه پيروزيی يا دستاوردی نصيبمون شده . جز اينکه اونايی که بايد من و تو انتخاب می کردیم ، انتخاب نشدند و در عوض افرادی انتصاب شدند (شايدم انتخاب شدند ولی انتخاب اقليت مردم) . حالا همين افراد هر روز يه ماجرايی دارن از اخراج خبرنگار (رکن چهارم دموکراسی و نشاندهنده ميزان انتقادپذيری يک جامعه) گرفته تا توهين و فحش و افترا و تهمت و درگيری فيزيکی با خبرنگارها

روزهای آينده درباره دستاوردهای دولت خاتمی مفصل ميگم .


 
comment نظرات ()
 
آخرين خبر: دکتر معين رد / تأييد / مردد / مصمم شد .
نویسنده : علی آبادزاده - ساعت ٥:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٩
 

يک هفته پرماجرا : دکتر معين رو در کمال ناباوری رد کردند . پشيمون شدند و تأييدش کردند . عده ای از هواداران دکتر (و بعضا دشمنان او) از او خواستند که شرکت نکند. دکتر معين بعد از جلسه بی نظيرش با مردم و حاميانش (با شرکت قريب به دوهزار نفر) به بررسی نظرات پرداخت . در اين جلسه همه از دکتر خواستند تا با تمام قوا در انتخابات شرکت کرده و بازی سياسی شورای نگهبان رو خنثی کنه . دکتر معين هم شنبه با انتشار بيانيه ای حضور خودش رو در انتخابات اعلام کرد .

روزهايی گذشت پر از بيم بود و اميد . ولی در نهايت به خير گذشت . حالا بايد از اين فرصت به دست اومده نهايت استفاده رو برد . تلاش کنيم برای پيروزی اصلاحات و ادامه راه اصلاح طلبی و مشروطه خواهی مردم ايران ...


 
comment نظرات ()